Sincan Temizlik Şirketi

Sincan Temizlik Şirketi

Sincan Temizlik Şirketi

İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

İnşaat sonrasında temizliğe başlamadan önce ilk olarak alanda bulunan moloz, pislik ve harç kalıntılarının toparlanıp atılacağı alanın belirlenmesi gereklidir. Bu alanın belirlenmesinin ardından temizleme işlemlerine geçilerek ilk önce büyük ve çalışmayı engelleyecek kalıntılar, çöpler toparlanır.

İnşaat sonrası temizlikte dikkatlice halledilmesi gereken ilk aşama kaba temizliğin düzgün bir şekilde yapılmasıdır. Kaba temizlik pencere, kapı ve camlardaki, dolaplardaki yapışkanların dikkatlice sökülüp atılması ile başlar. Camlarda, dolaplarda ve PVC’lerdeki marka yapışkanlarının ve koruyucu yapışkanların iz kalmayacak şekilde çıkartılması gereklidir.

Etiket ve yapışkanların sökülmesinden sonra ortam fırça ile süpürülerek kaba tozu alınır ve detaylı çalışılması gereken boya lekesi, derz ve harç kalıntısı kalmış kısımlar belirlenir. Bu lekeli kısımların temizliği için kullanılacak ürün ve aletler birbirinden farklılıklar göstermektedir ve uygulanacak bölgeye göre seçilerek zeminin zarar görmesi engellenir.

Banyo, tuvalet ve mutfak kısımlarında kullanılacak ürünler ve aletler kısmen birbirlerine benzerlik gösterse e her bir alan için ayrı temizlik aletlerinin ve malzemelerinin kullanılması hijyen için gereklidir. Bu bölmelerde bulunan fayans ve cam yüzeylerin parlatılması için kullanılan fırça, bez gibi aparatlar evin yatak odası gibi diğer bölmelerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

DİĞER BÖLGELER

10 yıllık deneyimimiz ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.